AKCELERATOR START-upów EKSPORTOWYCH „MADE IN POLAND” Klastra LTPP w Gdańsku
Z dniem 1.08.2021 roku powołuje się Akcelerator Start-upów Eksportowych „MADE IN POLAND” jako jednostkę organizacyjną Programu Inkubacyjno-Akcelerujacego „AKADEMIA ROZWOJU WDROŻEŃ TECHNOLOGICZNYCH Klastra LTPP uchwałą ZNIK Sp z o.o – koordynatora Klastra LTPP z dnia 1.08.2021.
ZGŁOSZENIE do Akceleratora Start-upów Eksportowych Klastra LTPP
REGULAMIN FUNKCJONOWANIA
- Akcelerator Start-upów Eksportowych „MADE IN POLAND” zwany dalej Akceleratorem stanowi jednostkę organizacyjną ZNIK a zarazem bierze udział w pracach Grup Roboczych Klastra LTPP. Akcelerator grupuje firmy z sektora Start-upów technologicznych posiadające plany rozwojowe w zakresie eksportu.
- Przystąpienie Start-upu do Akceleratora jest dobrowolne i następuje poprzez wypełnienie druku Zgłoszenia wraz z zaakceptowaniem niniejszego Regulaminu.
- Do Akceleratora mogą należeć wyłącznie firmy Członkowie Klastra LTPP, którzy mogą za zgodą Koordynatora Klastra, korzystać ze zwolnienia z jednorazowej opłaty akredytacyjnej do Klastra oraz z możliwości zwolnienia na okres do 12 miesięcy z opłat kwartalnych na rzecz Klastra.
- W ramach Akceleratora działać mogą zarówno istniejące jak i nowo powoływane Start-upy o profilu nastawionym na eksport własnej usługi innowacyjnej, technologii lub produktu oraz inne działania internacjonalizacyjne w tym promocję produktów lub usług innych firm jak również działania w dedykowanych grupach np. poprzez udział grupowy w Targach, Konferencjach branżowych i Misjach Gospodarczych, sesjach networkingowych, prezentacjach produktowych, warsztatach, demonstracjach i pokazach technologicznych.
- Akcelerator zapewni Start-upom możliwość dogodnego kontaktu biznesowego z Partnerami AKADEMII ROZWOJU WDROŻEŃ TECHNOLOGICZNYCH Klastra LTPP, to jest :
-
- przedsiębiorstwami krajowymi i zagranicznymi,
- instytutami naukowymi
- uczelniami wyższymi z Klastra i spoza Klastra
mogącymi być w przyszłości odbiorcami technologii Start-upów.
-
- Akcelerator zapewni Start-upom możliwość korzystania z infrastruktury biurowej, warsztatowej, demonstracyjnej, laboratoryjnej a także dostęp do specjalistycznych usług, transferu technologii, szkoleń, doradztwa oraz mentoringu w celu rozwoju współpracy networkingowej, badawczo-rozwojowej, transferu wiedzy, wdrożeń oraz know-how w ramach struktur Klastra.
- Start-upy otrzymają wsparcie w kreowaniu projektów badawczo-rozwojowych oraz inwestycyjnych z programów UE, w szczególności Horizen Europe, COSME, Interreg, PO IR, i inne
- Start-upy otrzymają możliwość podpisania długoterminowych Umów z koordynatorem Klastra na udział w projektach internacjonalizacyjnych z dotacjami PO IR 2.3.3 takich jak AKE, UWE,ZEA,AUCHIN, CNA i inne
POSTANOWIENIA DODATKOWE
- Obsługą organizacyjną Akceleratora zajmować się będzie Pan Marcin Wozbonowicz z Sekretariatu Klastra LTPP w Gdańsku ul.Trzy Lipy 3.
- W ramach Akceleratora planuje się partnerstwo robocze z Akceleratorem BTM w Olsztynie oraz z innymi inkubatorami i akceleratorami krajowymi i zagranicznymi.